Skip to main content

Peeling skóry głowy

Zadaniem peelingu wykonywanego na skórze głowy jest oczyszczanie skóry z pozostałości po kosmetykach - szamponach, odżywkach, maskach, lakierach, piankach, żelach, lotionach itd. i usunięcie z niej martwego naskórka. Podczas krótkiego masażu, który jest nieodłącznym elementem peelingu poprawia się krążenie krwi w komórkach skóry , dotlenia cebulki i ułatwia skórze przyjmowanie składników odżywczych. Peeling to pierwszy i niezbędny krok we właściwej pielęgnacji skóry głowy z problemem wypadania włosów i łupieżem. Peelingi do skóry głowy zawierają enzymatyczne składniki złuszczające, które dokładnie oczyszczają skórę głowy z sebum i pozostałości po produktach do stylizacji włosów. 

Dzięki peelingowi porost włosów zostaje przyspieszony, cebulki wzmocnione, a nadmierne wypadanie skutecznie ograniczone. Regularne oczyszczanie skóry głowy z martwego naskórka to prosty sposób na to, aby zadbać nie tylko o skalp, ale również włosy.

Czego można spodziewać się po wykonaniu peelingu skóry głowy?

Przede wszystkim oczyszczania ze wszystkich substancji, które się na niej gromadzą -  resztek produktów do pielęgnacji i stylizacji, martwego naskórka oraz kurzu, potu i zanieczyszczeń. Skóra będzie mogła swobodnie oddychać i łatwiej absorbować substancje odżywcze z masek, odżywek oraz wcierek. Jeżeli zmagasz się z przetłuszczaniem głowy i łupieżem możesz liczyć na poprawę sytuacji po wykonanym peelingu. Regularny masaż skóry głowy przy pomocy drobinek pomoże też w odpowiednim ukrwieniu. Natychmiastowo uzyskasz również większą objętość włosów i ich uniesienie u nasady.