Skip to main content

Analiza pierwiastkowa włosa

Analiza pierwiastkowa włosa - jedna z lepszych metod diagnostycznych

Analiza pierwiastkowa to nowoczesna metoda diagnostyczna pozwalająca określić skład mineralny włosów, co jednocześnie jest mineralnym stanem zdrowia człowieka. Wyniki badań określają zawartość makro - i mikroelementów oraz  metali toksycznych w organizmie. Materiałem do badania są włosy pobierane z 6 miejsc że skóry głowy - od 250-500mg włosów. 

Analiza pierwiastkowa włosów to jedno z badań diagnostycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki takiej analizie możemy ocenić włos pod różnym kątem oraz dowiedzieć się czegoś o stanie naszego organizmu. Dzięki analizie wiemy czego brakuje naszym włosom do tego, by były mocne i piękne oraz jesteśmy w stanie ocenić jakie możemy mieć problemy ogólnoustrojowe i w ten sposób pogłębić diagnostykę lekarską lub wdrożyć potrzebną profilaktykę. 

Analiza włosa pozwala dokładnie sprawdzić poziom poszczególnych pierwiastków we włosie oraz proporcję pomiędzy tymi pierwiastkami. Wskazuje nam to jaki mamy stopień zmineralizowania oraz odżywienia własnego organizmu. Dzięki dokładnie przeprowadzonej analizie pierwiastkowej włosa trycholog jest w stanie wyciągnąć wnioski dotyczące ich mineralizacji.

Wskazania do wykonania analizy pierwiastkowej włosa:

Badanie takie może wykonać każdy, ponieważ jest ono zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Jest także kilka wskazań, by wykonać analizę pierwiastkową włosa. Warto, by poddały się jej osoby, które cierpią na:

  • otyłość
  • przewlekłe zmęczenie i stres
  • zaburzenia ze strony układu pokarmowego
  • miażdżycę
  • łuszczycę
  • łysienie

Jak wygląda analiza włosa?

Do badania potrzebne jest 250-500mg włosów. Włosy muszą być naturalne (nie farbowane przez minimum 8 tygodni, nie poddane zabiegom chemicznym)  oraz czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.) . Nie pobiera siękońcówek, ponieważ te są najbardziej zniszczone, co może pokazywać niemiarodajny wynik. Dlatego też bada się łodygę włosa.

Analiza pierwiastkowa włosa jest badaniem, które wykaże nam więcej niż np. badanie krwi (morfologia). Dzieje się tak dlatego, iż krew jest jedynie nośnikiem różnych substancji, włosy natomiast składają się z komórek, które są finalnym odbiorcą tychże  substancji. Analiza pierwiastkowa włosa przedstawia więc faktyczny stan ilościowy pierwiastków w organizmie, dając najbardziej miarodajny obraz ich nadmiarów i niedoborów.