Skip to main content

Suche i zniszczone włosy, włosy zniszczone chemicznie

W gabinecie Kaprys oferuję Państwu szereg rozwiązań nawilżających suche włosy oraz regenerujących zniszczone włosy. 

Przyczyny suchych i zniszczonych włosów:

Suche i zniszczone włos są efektem nieodpowiedniej pielęgnacji jak również nieumiejętnie przeprowadzonych zabiegów fryzjerskich. Często niewiedza w zakresie pielęgnacji włosów jak również źle dobrane kosmetyki, powodują suchość, łamliwość, utratę blasku oraz rozdwajanie się włosów. Do suchości i łamliwości włsów mogą również prowadzić błędy w odżywianiu oraz zaburzenia hormonalne. Dlatego też suchość i łamliwość włosów niejednokrotnie wymaga nie tyllko odpowiedniej pielęgnacji, ale również konsultacji z endokrynologiem i dietetykiem. 

Czynniki niszczące włosy można podzielić na kategorie:

  • naturalne - warunki atmosferyczne, czyli promieniowanie ultrafioletowe światła słonecznego, wiatr, mróz, woda morska, basenowa, zanieczyszczenia środowiska
  • mechanicznie - nieprawidłowa pielegnacja polegająca na pociaganiu, intensywnym czesaniu, tarciu włosów, tapirowaniu, ciasnych upięciach, warkoczach
  • fizyczne - termiczne - wysoka temperatura podczas prostowania, kręcenia włosów
  • chemiczne - zabiegi wykonywane w pH powyżej 7, czyli zasadowym (alkalicznym) negatywnie wpływaja na włosy. Regularne zabiegi farbowania włosów, rozjaśniania włosów, trwałej ondulacji mogą wysuszać i niszcyć włosy. 

Jak rozwiązać problem suchych i zniszczonych włosów?

W pierwszej kolejności należy ustalić, czy problem z łamliwością i suchością włosów jest efektem problemów wewnetrznych organizmu czy też nieodpowiedniej pielegnacji. Następnie po ustaleniu przyczyny wprowadzam odpowienie działania: leczenie endokrynologiczne, dietę i suplementację lub też pielegnacje i zabiegi. Wszystko uzależnione jest od podłoża problemu. 

Łodyga włosa jest strukturą martwą, która nie ulega samoregeneracji. Włosy codziennie narażone są na szereg czynników zewnetrznych, które mogą powodować silne zniszczenia powierzchni włosów. Z tego powodu włos szybciej niż zwykle traci wodę, w efekcie czego zmniejsza się jego elastyczność. Wymycie części lipidów spoiwa spomiędzy łusek grozi większą kruchością i łamliwością włosów. Denaturacja białek, rozerwanie wiązań wodorowych, jonowych, mostków disiarczkowych w wyniku działania wysokiej temeratury to często proces nieodwracalny, trwale niszczący włos. Im włos jest starszy, tym bardziej uszkodzony, dlatego tak istotna jest codzienna pielęgnacja. Regularnie wykonywane zabiegi nawilżające, odbudowujące włosy mogą spowodować, ze długo będziemy cieszyć się lśniącymi, zdrowymi włosami.