Skip to main content

Wypadanie włosów a niedobory żywieniowe

Metody terapeutyczne w przypadku borykania się z problemami wypadających włosów z powodów niedoborów żywieniowych są dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb. Mogą to być zabiegi nieinwazyjne, celem których będzie złagodzenie stanów zapalnych skóry, wyeliminowanie niedoskonałości, w dalszej kolejności odżywianie skóry infuzją tlenową czy też iniekcyjną mezoterapią. W celu stymulacji odrostu wykorzystane są w trakcie kuracji kombinacje ekstraktów roślinnych, ziołowych, czynników wzrostu, witamin, peptydów, cytokin i wiele innych cennych składników, które działając synergicznie zmniejszą wypadanie włosów i będą przyczyniały się do odrostu silnych, zdrowych i lśniących włosów. 

Przykład leczenia wypadania włosów z powodu niedoborów żywieniowych stosowany w gabinecie Kaprys:

Trycho-dietetyka jest bardzo często polecana jako usługa komplementarna do konsultacji trychologicznej. W czasie konsultacji trycho-dietetycznej analizowane jest dotychczasowe  odżywiania, a następnie opracowany jest sersonalizowany program dietetyczny. Identyfikacja relacji zachodzących pomiędzy dietą, a stanem skóry głowy i włosów pozwala na wyeliminowanie składników negatywnie na nie wpływających. Ważnym elementem opieki dietetycznej jest dbanie o prawidłowy mikrobiom jelit, ponieważ ma on istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, stymulację hormonów oraz potencjalnie nadmierną utratą włosów. Zaburzenia żołądkowo - jelitowe mogą mieć kluczowy wpływ na kondycję owłosionej skóry głowy i włosów, bowiem wywoływać mogą zespół złego wchłaniania, stany zapalne jelit, zespół nieszczelnego jelita. Badania wykazują, że mikrobiom jelit ma związek z łysieniem telogenowym, androgenowym, bliznowaciejącym oraz plackowatym.    

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów z powodu niedoborów żywieniowych:

Zaburzenia odżywiania, takie jak bulimia czy anoreksja mogą powodować tymczasową utratę włosów, ale również niedoborowa dieta może prowadzić do wypadania włosów na całej głowie. Konsekwencją złej jakości posiłków mogą być  braki:  witamin z grupy B, witamin A i E, C, D3, K, białka, wielonienasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, mikro -, makroelementów. Wymienione składniki odżywcze poprawiają mikrokrążenie skóry głowy, poziom nawilżenia skóry głowy, zapewniają prawidłową pracę gruczołów łojowych, stymulują komórki macierzy w cyklu wzrostu włosów, zapobiegają przedwczesnemu siwieniu włosów. 

W Kaprysie oferuję Państwu szereg rozwiązań hamujących wypadanie włosów z powodu niedoborów żywieniowych.

Niedobory składników odżywczych w naszej diecie mogą mieć istotny wpływ na kondycję owłosionej skóry głowy. Dlatego tak ważne jest odpowiednio zbilansowana dieta w składniki mineralne, niezbędne kwasy tłuszczowe i witaminy. Właściwe odżywianie, indywidualnie dobrana supementacja to filar trychodietetyki, która uzupełnia kuracje gabinetowe przeprowadzane w gabinetach trychologicznych, powinna być ich nieodłąznym elementem.