Skip to main content

Siwienie włosów

Siwienie włosów jest to naturalny proces wynikający ze starzenia się naszego organizmu. U niektórych osób jednak siwienie pojawia się w bardzo wczesnym wieku. Zdarza się ono nawet u dzieci. W takim wypadku siwienie nie jest już naturalnym procesem i należy szukać jego przyczyny, a także go leczyć. 

Przyczyny powstawania przedwczesnego siwienia:

Siwienie u młodych osób może być wynikiem wielu problemów, która toczą się w organizmie. U każdej osoby u której obserwujemy przedwczesne pojawienie się siwych włosów należy bezwzględnie sprawdzić stan pracy tarczycy oraz niedobory witaminy B12, kwasu foliowego, kwasu paraaminobenzoesowego (PABA) oraz miedzi. Zawsze weryfikuję również stan skóry głowy za pomocą trichoskopii. 

Leczenie przedwczesnego siwienia włosów w Kaprysie:

Leczenie przedwczesnego siwienia opiera się głównie na spersonalizowanej suplementacji oraz diecie, która pozwoli na uzupełnienie niedoborów powodujących problem. Dodatkowo pacjencie w sytuacji kiedy przyczyną problemu są choroby tarczycy powinni zgłosić się do lekarza endokrynologa. U osób z przedwczesnym siwieniem stosuję kurację na skórę głowy - mezoterapię igłową skóry głowy - która pozwala na dostarczenie brakujących witamin, pierwiastków czy aminokwasów do skóry głowy za pomocą iniekcji.