Skip to main content

Łysienie trakcyjne

Łysienie trakcyjne to tzw. łysienie z pociągania. Wywołane jest regularnym naciąganiem włosów poprzez ciasne upinanie włosów. Objawia się przesuwaniem linii włosów ku górze, dotyczy to górnej linii włosów, jak i skroniowej. Im wcześniej problem zostanie zdiagnozowany tym lepiej dla pacjenta, ponieważ długotrwałe złe nawyki związane z nieodpowiednim stylizowaniem włosów mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. 

Przyczyny łysienia trakcyjnego:

Nieodpowiednie fryzury - ciasne upięcia włosów, kucyków i koków, zaplatanie warkoczyków, zaplatanie dredów, przedłużanie włosów, spanie z wałkami na głowie czy też noszenie turbanów, mogą doprowadzić do łysienia trakcyjnego. W efekcie długofalowe naciąganie włosów skutkuje ich intensywnym osłabieniem, wypadaniem, urywaniem, łamaniem się, a nawet nieodwracalnym łysieniem.

Leczenie łysienia trakcyjnego w Kaprysie:

Pierwszym krokiem powinna być zmiana fryzury, nawyków pielęgnacyjnych. Następnie w zależności od oceny stanu zostaną zaplanowane kolejne kroki kuracji trychologicznej. Mogą to być kosmetyki trychologiczne stosowane w domu, zabiegi trychologiczne wykonywane w gabinecie. Powyżej wymienione metody mają na celu zahamowanie postępowania choroby oraz w miarę możliwości odzyskanie utraconych włosów.

Trychoterapię podzielić można na kilka etapów. Ważnym aspektem działania będzie praca na skórze, unormowanie pracy gruczołów łojowych, wyeliminowanie ewentualnego stanu zapalnego skóry. Dopiero po przywróceniu odpowiedniego płaszcza hydrolipidowego przystępujemy do podawania w skórę substancji odżywyczych, witamin, peptydów, które przyspieszą odrost włosów. Aplikacja składników aktywnych, faktorów wzrostu, aminokwasów, które korzystnie wpłyną na strukturę włosa może odbywać się dzięki wykorzystaniu wielu metod, które zwiększą przezierność naskórka, a jednocześnie pobudzą mikrokrążenie, dotlenią cebulki włosa. Jeżeli jest możliwość i nie ma przeciwskazań sięgamy po zabiegi mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej, a także laseroterapię, która zwiększa metabolizm komórkowy.